1. Ana Sayfa
  2. İşçi Alımı

TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı

TCDD İşyerlerine MAKİNİST Alınacak. İŞKUR üzerinden Son başvuru 18 Mart. Detaylar yazının devamında...

TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı
TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı
0

İşçi statüsünde çalıştırılmak üzere TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı. TCDD’nin İşçi Makinist alımı ilanına başvurular 14.03.2022-18.03.2022 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinde üzerinden yapılacak

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Nihai listede yer alan adaylar İŞKUR tarafından tarafımıza iletildikten sonra evraklar 28.03.2022/29.03.2022 tarihinde şahsen teslim edilecek, evrakları kabul edilenler 30.03.2022 tarihinde sözlü sınava alınacaktır. Tarihlere ilişkin duyuru www.tcddtasimacilik.gov.tr de yayınlanacak, bu duyuru sonrası ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Adaylar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte TCDD Taşımacılık Aş Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen başvuracaklardır. Postayla yapılan teslimler kabul edilmeyecektir.

İşçi Makinistler 4857 sayılı iş kanununa göre görev yapacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

  • 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 1 Adet Öğrenim Belgesi (Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi fotokopisi)
  • 1 Adet Askerlik Durum Belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),
  • 1 Adet Adli Sicil Kaydı (tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak İş Talep Formu
  • tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak Aday Bilgi Formu,
  • Tren Makinisti Kursuna katılım belgesi
  • TREN MAKİNİSTİ EHLİYETİ
  • KPSS Sonuç Belgesi

İŞÇİ MAKİNİST ADAYLARI İÇİN

Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilecektir.

7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı
TCDD 82 Makinist Alımı Başvuruları Başladı

Benzer ilanlar için İşçi Alımı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz

Yorum Yap